Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Oppo A96 8GB/128GBPre-owned
Starry Black| official| 128GB
৳15200 Tk
The Oppo A96 features a 6.59-inch 90Hz display, Snapdragon 680 chipset, and a 5000mAh battery with 33W fast charging. It includes 8GB RAM, 128GB storage, and a dual 50 MP camera setup, offering a sleek design and smooth performance.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
8GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.59 inches |
| Display Type | IPS LCD, 90Hz refresh rate |
| Display Resolution | 1080 x 2412 pixels |
| Dimensions | 164.4 x 75.7 x 8.4 mm |
| Weight | 191 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 11, ColorOS 11.1 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 680 (6nm) |
| Network | GSM, HSPA, LTE |
| Memory | 128GB storage, 8GB RAM (expandable via microSDXC) |
| Main Camera |
Dual 50 MP (wide, f/1.8), 2 MP (depth, f/2.4); 1080p video recording
|
| Selfie Camera |
16 MP (f/2.0); 1080p video recording
|
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, compass, proximity sensor |
| Battery Info | 5000 mAh, 33W fast charging |
| Other Features / Info | USB Type-C 2.0, stereo speakers, splash resistance |



